Podklady

Na spracovanie Vašej predstavy o Vašom dizajne je potrebné dodržať určité pravidlá. Ako podklad pre spracovanie nám môžete poslať čokoľvek. Náčrtok na papieri, obrázok z internetu, dres ktorý máte, alebo komplet spracovaný návrh z počítača.


Za spracovanie grafiky si samozrejme účtujeme určité poplatky. Pri objednávke do 10 ks sú to skutočné náklady, ktoré sa pohybujú do 50 €. Pri objednávke nad 10 ks neúčtujeme žiadne poplatky. Pokiaľ si spracujete komplet celú grafiku sami, takisto neúčtujeme žiadny poplatok.
Všetky podklady je potrebné dodať vo vektorovej grafike. Principiálne je jedno v akom počítačovom programe bola vytvorená. Vhodné súbory sú s príponami: CDR, CMX, AI, PDF, EPS, WMF, EMF. Na priame spracovanie nie sú vhodné súbory bitmapové s príponami napr. JPG, BMP, TIFF, GIF /Pokiaľ nechcete natlačiť fotografiu atď./ . Tieto formáty sa musia prekresliť do vektorovej grafiky, čo sú náklady a cena navyše. Väčšina Vašich sponzorov má svoje logá spracované vo vektorovej grafike, preto si ich od nich vyžiadajte. Veľmi veľa lôg už máme aj my spracovaných vo vektore, za opýtanie nič nedáte. V prípade, že neviete zabezpečiť logá v krivkách, a my ich musíme prekresliť, zašlite nám čo najväčšiu bitmapovú predlohu, akú je vám schopný sponzor dodať. Všetok text je potrebné previesť na krivky , alebo uložiť spolu s návrhom aj potrebné fonty.
V prípade, že si chcete spracovať kompletný návrh sami pre vás sú určené strihové predlohy, ktoré si môžete stiahnuť z nášho webu. Aj tu však musíte dodržiavať určité zásady . Predlohy sú vrátane švíkov na zošitie, tieto švíky sú 7mm. Pri nadväzovaní jednotlivých dielov na to nesmiete zabúdať, pretože potom by vám čiary na dieloch nenadväzovali na seba, bolo by to neprofesionálne. Ďalšou veľmi dôležitou vecou Vášho návrhu sú farby . Na každom monitore sa farby zobrazujú inak v závislosti od nastavenia a farebného profilu monitora. Najjednoduchšou cestou je vytlačiť si váš návrh na tlačiarni. Ak vám farby súhlasia s vašou predstavou, zašlite nám tento obrázok a my farby už nastavíme tak aby súhlasili s vašim návrhom. Druhou možnosťou je, že vám pošleme farebnicu, podľa ktorej vyberiete farby. Túto službu poskytujeme pri objednávke nad 20 ks. Farby môžete definovať aj z farebnice Pantone, potom vieme farbu nastaviť.
S akýmikoľvek otázkami sa nás s dôverou obráťte.

Strihové predlohy na stiahnutie